Dbamy o Bramy Sp. z o. o.
Strona główna » Porady » Jak usunąć folię z bramy garażowej?

Jak usunąć folię z bramy garażowej?

Data dodania: 17-02-2022


Niewątpliwie każda osoba, która miała okazję zakładać bramę w swoim nowo wybudowanym garażu lub wymienić ją na nowo, zauważyła, że jest to dość skomplikowany proces – jednak nie tylko ze względu na montaż. Nowe bramy garażowe są bowiem dokładnie ofoliowane przy użyciu specjalistycznych technologii, co sprawia, że ogromna liczba ludzi narzeka na problemy z przeprowadzeniem tych czynności. Nic w tym dziwnego – każdy z nas chce cieszyć się nową bramą szybko po jej zakupie.

Postanowiliśmy zatem przygotować poradnik, w którym wyjaśnimy wszystkie kwestie związane z folią na bramie garażowej i sposobami na poradzenie sobie z tym przytłaczającym problemem. Jak usunąć folię z bramy garażowej? Serdecznie zachęcamy do przeczytania całego artykułu, w którym pokażemy najciekawsze sposoby. Z pewnością oszczędzi Ci to wiele nerwów. Zapraszamy!
 

Folia na bramie garażowej – dlaczego sprawia tyle problemów?


Główny powód, dla którego producenci decydują się na ofoliowanie bramy garażowej, jest prosty – względy ochronne. Nikt bowiem nie chce otrzymać bramy, która jest zarysowana czy co gorsze uszkodzona w transporcie. Producent zatem dokłada wszelkich starań, aby dotarła ona w nienagannym stanie do klienta. Można więc zauważyć, że motywy są szlachetne i z pewnością nikt nie chce zrobić nam „na złość”.
To, co jednak chroni bramę garażową podczas transportu, sprawia ogromny problem wszystkim, do których zadań należy zamontowanie bramy w garażu. Folia bardzo ciężko schodzi i bez odpowiednich sposobów proces ten trwałby w nieskończoność. Przy takich czynnościach jednak bardzo mocno liczy się czas – właśnie dlatego warto poznać ciekawe techniki na poradzenie sobie z tym problemem. Szczególnie w przypadku bram o specyficznych kształtach, wielu występujących elementach i mechanizmach, należy zadbać o poznanie wielu technik ściągania folii – unikniemy w ten sposób uszkodzenia bramy.
 

Sposoby na usunięcia folii z bramy garażowej


Niektórzy ludzie nie usuwają od razu folii z bramy garażowej, co jest ogromnym błędem – producenci bowiem zalecają dokonanie tego w ciągu 4 tygodni od zakupu. Należy zrobić to umiejętnie, gdyż możemy porysować materiał lub co gorsza – zmienić jego kolor, a wtedy konieczne jest ponowne malowanie.
 

Usuwanie folii z bramy garażowej za pomocą suszarki do włosów


Do najprostszego, bezpiecznego, lecz wymagającego czasu sposobu na usunięcie folii z bramy garażowej należy… domowa suszarka do włosów. Trzeba jednak pamiętać, że musi posiadać ona wysoką moc. Pomocne okaże się używanie dwóch suszarek naraz przy jednoczesnej pracy drugiej osoby. Po podgrzaniu folia powinna sama odchodzić, jednak może przydać się narzędzie z „nierysującego” materiału. Trzeba niestety w tej metodzie przygotować się na żmudny proces.
 

Czy folię można usunąć opalarką?


Bramy garażowe wykonane są z reguły z niezwykle wytrzymałych materiałów – poddawane są bowiem wymagającym czynnikom atmosferycznym. Dla wielu osób umiejących posługiwać się opalarką może okazać się strzałem w dziesiątkę skorzystanie z tego urządzenia. Trzeba jednak zachować ogromną czujność i odpowiednio dostosować temperaturę.
Do usunięcia folii z bramy garażowej może przydać się również znany wielu osobom preparat WD-40. Należy jednak mieć świadomość, czy materiał, z którego wykonana jest bramą, nie wchodzi w reakcję z tym preparatem.
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady
© 2022 Dbamy o Bramy
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu